Amatų gildija
KULTŪROS NAKTIS

TRADICINIŲ ŠVILPYNIŲ DIRBTUVĖS KULTŪROS NAKTYJE

Pranciškonų g. 6,

19.00 - 21.00 val.

Tradicininių švilpynių dirbtuvės - puiki proga apsilankyti ir susipažinti su vienu seniausiu, puodininkystės amatu Lietuvoje. Lankytojai galės susidaryti pilną įspūdį apie keramikos dirbtuvę, bei susipažinti su visa puodžiaus darbo aplinka.

Švilpynė, švilpukas, molinukas, švilpa, pipynė - tokiais žodžiais dažniausiai vadinamas vaikų žaislas, nulipdytas iš molio. Molis yra plastiška medžiaga – todėl šią molio savybę keramikai panaudojo lipdydami, žiesdami savo gaminius. Šalia puodų, puodynių, ąsočių bei kitų indų, kuriuos pardavinėdavo turguose, puodžiai lipdydavo ir švilpynes.

Atviroje "Amatų gildijos" keramikos dirbtuvėje - galerijoje kviečiame išbandyti savo jėgas nusilipdant vienintelę ir nepakartojamą švilpynę. Tai - kruopštumo, fantazijos ir žinių reikalaujantis darbas. Tradicinės švilpynės gamybos paslaptis išduos keramikai Mindaugas Rutkauskas ir Eglė Maziukaitė.

NAKTIS PUODŽIAUS DIRBTUVĖJE KULTŪROS NAKTYJE

S. SKAPO G. 3-34

19.00 - 21.00

"Naktis puodžiaus dirbtuvėje" - puiki proga apsilankyti ir susipažinti su vienu seniausiu, puodininkystės amatu Lietuvoje. VšĮ "Amatų gildijos" atviroje dirbtuvėje S.Skapo g. 3-34 vyks puodininkystės amato demonstracija, kurią pristatys profesionalūs keramikai - Vygantas Vasaitis ir Eglė Barkevičiūtė. Lankytojai galės susidaryti pilną įspūdį apie keramikos dirbtuvę, bei susipažinti su visa puodžiaus darbo aplinka. Atviroje dirbtuvėje puodžiai lipdys, naudodamiesi tradiciniais darbo įrankiais, žies su žiedimo ratu.

Šalia atviros dirbtuvės veikia galerija.


VšĮ "Amatų gildija", Pranciškonų g. 6, Vilnius