Amatų gildija
„Įkvepiantys susitikimai“ – edukacinės amatų dirbtuvės dienos centrų vaikams

„Įkvepiantys susitikimai“ – edukacinės amatų dirbtuvės dienos centrų vaikams

2015 m. rugpjūčio – spalio mėn. VšĮ „Amatų gildija“, kartu su partneriu Takniškių tradicijų asociacija, įgyvendino Lazdijų rajono savivaldybės finansuotą projektą „Įkvepiantys susitikimai“, skirtą dienos centrus lankantiems vaikams. Projektu siekta supažindinti bei pristatyti vaikams ir jaunimui senuosius Lietuvos amatus per edukacinius užsiėmimus. Rugsėjo – spalio mėn. Seirijų ir Veisiejų dienos centrų vaikai buvo pakviesti į edukacines dirbtuves susipažinti ir praktiškai išbandyti knygrišystės, audimo bei žvakių gamybos amatus.

Vaikus į viduramžius nukeliauti pakvietė Veisiejų bibliotekoje R. Supranavičiaus papasakotos knygrišystės paslaptys, senieji amatininkų instrumentai, ypatingos ir ypatingai įrištos knygos. Tokiuose užsiėmimuose vaikų vaizduotė ir kūrybiškumas augina sparnus, sužinotos amatų paslaptys sužadina smalsumą ir iškelia dar daugiau klausimų, kurie skatina augti ir skleisti sparnus.


Audinius ir siūlus vaikams prakalbinti padėjo audėja D. Šopienė, kartu su pynimu perteikusi ir kantrybės, dėmesio sutelkimo svarbą.


Sužvarbus orams ir ruošiantis Vėlinėms į dienos centrus kartu su A. Minkauskiene atkeliavo vaško dirbtuvės, su koriais, vaško plokštelėmis ir medumi kvepiančiu naminiu vaško „plastelinu“. Pasidarę po žvakę, vaikai norėjo dar ir dar, minkė vašką, spaudė arkliukus ir žvaigždeles – šildė vašką rankose ir prie baltos koklinės krosnies. Iškeliavom visi sušilusiom širdelėm – vaikai su darbeliais, o mes sušildyti jų džiugesio, smalsumo ir noro augti.


VšĮ "Amatų gildija", Pranciškonų g. 6, Vilnius