Amatų gildija
Naujienos
Dėl 2023 m. Europos dailiųjų amatų renginių

Vilniui švenčiant 700 metų miesto įkūrimo jubiliejų, skaičiuojamą nuo Didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškų Europos valdovams ir miestams rašytų 1323 m., Agentūra kovo 28 – balandžio 2 d. organizuoja tarptautinį renginį Vilniuje – Europos dailiųjų amatų dienas „Pakylėkime kasdienybę“. 12-oje amatininkų dirbtuvių, įsikūrusių Vilniaus istoriniame centre, vyks 16 nemokamų renginių visuomenei: parodos, paskaitos, amatų pristatymai, praktiniai užsiėmimai, pažintis su amatininkų dirbtuvėmis, ekspozicijomis, veikla, rankų darbo gaminių įvairove, amatų gamybiniais procesais. Išgirsite apie romantiškojo Vilniaus praeitį ir šiandieną, sužinosite iš kokių indų valgė vilniečiai XV – XVI amžiuje, netgi turėsite galimybę jų nusilipdyti, susipažinsite su garsios vilnietiškos koklininkystės paveldu, istorinio kostiumo vieta šių dienų visuomenėje, kursite Vilniaus įkūrimo simbolius, vyks pažintis su styginiais instrumentais, klausysitės jų garsų, galėsite paausti šimtametėmis staklėmis ir sužinoti, kaip šis amatas pritaikomas šiandienai, susipažinti su odos menu, dirstelti į amatininkų dirbtuvių užkulisius.

 Irena Sakaluskienė, VSAA

2023 m. programa 

EDAD plakatas


Tradicinė Lietuvos keramika

Elektroninė knyga (paspauskite ant viršelio atsisiuntimui)

Kaip vilniečiai ir miesto svečiai „pūtė į uodegą“

Posakis „papūsk man į uodega“ viešosios įstaigos „Amatų gildija“ dirbtuvėse, esančiose Skapo g. 3-34, gruodžio mėnesį skambėjo dažnai. 

VšĮ „Amatų gildija“ dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programoje“ vykdydama projektą „Tradicinės keramikos sklaida“. Projekto metu buvo surengti 5 nemokami keramikos užsiėmimai, į kuriuos galėjo patekti visi norintys. Užsiėmimų metu dalyviai ne tik mokinosi lipdyti puodus, bet ir švilpukus. Lietuvos etnografinėje medžiagoje žinoma, kad beveik visos švilpynės buvo daromos gyvūnų formos, dažniausiai tų, kurie buvo kasdienio ūkio gyvenimo dalis ir turėjo savo vietą lietuvių tautosakoje. Į pirmąją grupę įėjo tokie gyvūnai kaip kiaulė, triušis ir šuo. Į antrąją grupę, apimančią pirmąją, įėjo gyvūnai, dažnai minimi lietuvių liaudies dainose, pasakose ir mitologijoje, – gaidys, antis, ožka, avinas ir arklys. Šie gyvūnai atitiko pagal lytis suskirstytą lietuvių simboliką, o švilpynės pagal jų formą buvo dovanojamos berniukams arba mergaitėms, nelygu lytis. Užsiėmimų dalyviai vienareikšmiškai patvirtino, kad sunkiausia buvo ne nulipdyti atitinkamos formos švilpyne, bet ją prašvilpinti. Kadangi, švilpinimo anga buvo daroma užpakalinėje dirbinio pusėje, vis išeidavo taip, kad tekdavo švilpti kažkam į uodegą. 

Taip pat, projekto „Tradicinės keramikos sklaida“ metu parengtas metodinis elektroninis leidinys „Lietuvos tradicinė keramika. Formos, dekoras, gamyba ir išdegimas“ supažindinantis su XIX-XX a. gyvavusia Lietuvos keramika, jos formomis, paskirtimi, gamybos technologija ir t.t. Elektroninis leidinio variantas nemokamai prieinamas plačiai visuomenei. 

Projekto „Tradicinės keramikos sklaida“ pagrindinis rėmėjas – Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto koordinatorius – Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra. Projekto partneris – Asociacija eksperimentinės archeologijos klubas – Pajauta. 

„Amatų gildija“ – viešoji įstaiga, įsikūrusi 2001 metais. Tai atvira dirbtuvė - galerija, siekianti atgaivinti ir išsaugoti senųjų amatų tradicijas, dalyvaujanti parodinėje, švietėjiškoje, socialinėje ir kultūrinėje veikloje Lietuvos ir tarptautiniuose renginiuose ir projektuose. Svarbiausią vietą vykdomoje veikloje užima keramikos amato - meno populiarinimas, ryšių tarp Lietuvos meistrų palaikymas. Nuo 2006  m.  įstaiga dalyvauja Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programoje, remiamoje Vilniaus miesto savivaldybės. VšĮ “Amatų gildijos“ meistrai yra eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“, Tautodailininkų sąjungos, Lietuvos dailininkų sąjungai nariai. Kai kurie iš jų yra Lietuvos tautinio paveldo produktų gamintojai. 

Atviroje “Amatų gildijos” dirbtuvėje - galerijoje vykdome įvairius amatų edukacinius užsiėmimus ir demonstracijas. Tai keramikos, vilnos vėlimo, audimo, sodų rišimo, odininkystės ir kitus amatus. Organizuojame pažintines amatų pamokėles vaikų darželiams ir mokykloms. Čia taip pat galite švęsti asmenines šventes - gimtadienius, mergvakarius ir bernvakarius, darbo vakarėlius. 

Atviroje dirbtuvėje - galerijoje veikia  nuolatinė rekonstrukcinės keramikos ekspozicija. Kiekvieną dieną, atviros dirbtuvės “Amatų gildija” darbo metu, lankytojams suteikiama galimybė stebėti ir dalyvauti amatininkų darbo procese.

Kviečiame nepasididžiuoti ir užsukti šį šeštadienį pamiklinti rankeles molio lipdyboje.
Kviečiame nepasididžiuoti ir užsukti šį šeštadienį pamiklinti rankeles molio lipdyboje. Tik būtinai užsiregistruokite, nes vietų skaičius ribotas.
 • Projekto rėmėjas - Vilniaus miesto savivaldybė
 • Projekto koordinatorius - Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra.
 • Projekto partneris - Asociacija Eksperimentinės archeologijos klubas "Pajauta"


Švilpynių lipdymas

Kviečiame išmokti ir pabandyti iš molio nusilipdyti tradicinę švilpynę VŠĮ "Amatų gildija" atviroje dirbtuvėje - galerijoje, esančioje S.Skapo g. 3-34, Vilniuje. Tradicinės švilpynės buvo daromos gyvūnų formos, dažniausiai tų, kurie buvo kasdienio ūkio gyvenimo dalis ir turėjo savo vietą lietuvių tautosakoje. Į pirmąją grupę įėjo tokie gyvūnai kaip kiaulė, triušis ir šuo. Į antrąją grupę, apimančią pirmąją, įėjo gyvūnai, dažnai minimi lietuvių liaudies dainose, pasakose ir mitologijoje, – gaidys, antis, ožka, avinas ir arklys.

Būtina išankstinė registracija el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 • Projekto vykdytojas VšĮ „Amatų gildija“
 • Projekto rėmėjas Vilniaus miesto savivaldybė
 • Projekto partneris Asociacija eksperimentinės archeologijos klubas „Pajauta“
 • Projekto koordinatorius Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra


VšĮ „Amatų gildija“ 2022 m. vykdo projektą „Tradicinės keramikos sklaida“.

Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės pagal vykusio Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos konkursą. Projekto metu bus rengiama elektroninė mokomoji knygą apie tradicinę Lietuvos keramiką, bei organizuojami nemokami tradicinės keramikos edukaciniai užsiėmimai. Sekite mūsų FB, nes netrukus pakviesime registruotis į užsiėmimus.

 • Projekto vykdytojas VšĮ „Amatų gildija“
 • Projekto rėmėjas Vilniaus miesto savivaldybė
 • Projekto partneris Asociacija eksperimentinės archeologijos klubas „Pajauta“
 • Projekto koordinatorius Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra


<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 6
VšĮ "Amatų gildija", Pranciškonų g. 6, Vilnius